Posted in dłonie i paznokcie Publikacje

Oliwa z oliwek na paznokcie – jakie ma właściwości?

Oliwa z oliwek na paznokcie – jakie ma właściwości? Posted on Styczeń 13, 2017

Zauważyłaś, że od pewnego czasu Twoje paznokcie łamią się, rozdwajają, są brzydkie i mało eleganckie? Pewnie teraz zadajesz sobie pytania, jak temu zaradzić? Oczywiście, że możesz iść do apteki, drogerii czy kosmetyczki i wydać pół swojej wypłaty na drogie odżywki. Ale po co… skoro możesz w bardzo łatwy i przede wszystkim tani sposób pomóc sobie sama, tak naprawdę nawet nie wychodząc z domu.

Sposoby na zniszczone paznokcie

Możliwe, że słyszałaś już kiedyś o stosowaniu samej oliwy z oliwek lub z dodatkami na paznokcie. Powszechnie nazywane jest to olejowaniem paznokci. Sposobów na wykorzystanie oliwy z oliwek jest naprawdę sporo. A oto kilka z nich:

W pierwszym z nich potrzebne składniki to: świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy, ząbek czosnku oraz oliwa z oliwek. W pierwszej kolejności do miseczki z sokiem z pomarańczy wrzucamy posiekany czosnek, następnie mieszając wszystko razem. W tym roztworze nasze paznokcie moczymy nie mniej niż 10 minut.

W drugim kroku do innej już miseczki wlewamy oliwę z oliwek i również moczymy w niej paznokcie, ale przez 15 minut. Aby zauważyć efekty musisz realizować tę terapię systematycznie; minimum dwa razy w tygodniu. Oczywiście nikt nie zabrania robienia tego częściej, wtedy zauważysz efekty jeszcze szybciej. Oliwa z oliwek ma właściwości nawilżające i odżywcze, dzięki nim nasze paznokcie staną się zdrowe i silne.

Drugi sposób to kąpiel paznokci w ciepłej oliwie. W jaki sposób ją zastosować? Najpierw trzeba nalać oliwę z oliwek do miseczki oraz lekko ją podgrzać. W tak przygotowanym roztworze moczymy paznokcie przez kilka minut (możemy też całe dłonie).

Kolejny ze sposobów jest niemal identyczny, a różni się tylko tym, że do tak samo przygotowanej oliwy dodajemy sok z cytryny. Ma on właściwości wybielające oraz odżywcze. Opcjonalnie można też aplikować oliwę bezpośrednio na płytkę paznokcia; najlepiej przy użyciu pędzelka od starego lakieru. Jednak bardzo ważne jest to, żeby oliwa z oliwek była podgrzana, gdyż oleje lepiej wchłaniają się przy wyższej temperaturze. Dodanie cytryny również ma swoje plusy, a mianowicie pozwoli nam na przechowywanie całego roztworu w szczelnie zamkniętym pojemniku nawet do dwóch tygodni.

Czwarty już sposób to olejowanie paznokci. Może to nazwa bardzo ogólna, jednak sama metoda jest nie mniej skuteczna od poprzednich. Polega ona na nakładaniu na paznokcie różnego rodzaju olejków. Na rynku jest ich naprawdę dużo, dlatego podam tutaj tylko kilka nazw.

olej rycynowySystematyczne nakładanie na paznokcie takich olejków jak: olejek rycynowy, olejek pielęgnacyjny; Babydream, olejek Alterra czy też oczywiście oliwa z oliwek pozwoli na poprawę wyglądu paznokci. W jaki sposób nakładać olejki? Wystarczy przelać olejki do buteleczek po bezbarwnych lakierach do paznokci. Ważne jest to, aby ustalić sobie co będzie stanowić bazę w naszych mieszankach po to, żeby inne olejki dodawać już w mniejszych ilościach. Przygotowany roztwór nakładamy na paznokcie. Możemy stosować go codziennie, a wtedy efekty na pewno będą widoczne dużo szybciej.

Zdrowe paznokcie w pigułce – jakich zasad przestrzegać?

Aby zapobiec wszystkim problemom wiązanym z paznokciami powinniśmy stosować się do poniższych rad:

  • – unikać kontaktu z różnymi detergentami; produkty chemiczne osłabiają nasze paznokcie, jeśli już to należy robić to w rękawiczkach,
  • – obcinanie paznokci na krótko – na pewno długie paznokcie wyglądają ładnie, ale jednocześnie są bardziej łamliwe,
  • – należy piłować paznokcie w linii prostej; po to, aby paznokcie nie wrastały się,
  • – używać jak najmniej zmywacza; mają one w swoim składzie wiele substancji toksycznych osłabiających nasze paznokcie,
  • – zwiększenie spożycia białek, czyli inaczej mówiąc odpowiednia dieta,
  • – manicure przynajmniej raz w tygodniu; niekoniecznie oznacza to malowanie paznokci czy kosztownej wizyty u kosmetyczki – wystarczy tylko regularnie czyścić i podcinać paznokcie,
  • – nigdy nie należy zwlekać z naprawą paznokci, gdyż może mieć to dużo gorsze skutki.

Do sprawdzenia przez redakcję: