Posted in pielęgnacja włosów

Ochrona włosów przed słońcem w letnim sezonie – zrób to dobrze i mądrze

Ochrona włosów przed słońcem w letnim sezonie – zrób to dobrze i mądrze Posted on Lipiec 8, 2018Leave a comment

hair

Wyjazdy na urlopy, szczególnie te nadmorskie w okresie wakacji, wymagają odpowiedniego przygotowania skóry. Wiadomo, w związku z tym zaopatrzyć się trzeba w krem z filtrem lub zestaw kremów z filtrem o różnym stopniu, w zależności od typu, cery, prognozowanego nasłonecznienia oraz wielu innych czynników. Jednocześnie wiele osób zapomina, że ochrona skóry nie jest jedyną kwestią, o którą w kontekście takiego zabezpieczenia trzeba pamięć.

Pakowanie, czyli zestaw kosmetyków

kosmetyki

Generalnie w kontekście takich wyjazdów, wiele osób decyduje się na miniaturowe, turystyczne wersje kosmetycznych produktów. To oczywiste, bo są one bardziej poręczne. W tej sytuacji mini szampony i pasty do zębów oraz żele pod prysznic będą na pewno poręczne i świetnie wpiszą się w kontekst mądrego pakowania bagażu. Ale nie to jest najważniejsze. Bo cały czas zapominamy o jednym. O tym, że na taki słoneczny urlop trzeba też dobrze przygotować włosy. Zapewnić im odpowiedni rodzaj ochrony, odpowiednie podejście do tematu, które będzie się mogło przełożyć na bardzo dobry rezultat, w postaci zdrowych włosów, nawet w najbardziej „nadmorskich warunkach.

Co zagraża włosom?

Na pewno trzeba tu powiedzieć, że wiatr, a szczególnie gorące powietrze, a także morska woda, są dla naszych włosów naprawdę negatywnymi faktorami. Jeśli chcemy, żeby nie było potem problemów w konkretnych przypadkach dotyczących włosów, które będą po prostu totalnie zniszczone słońcem, trzeba się uciec do odpowiednich sposobów. Ochrona włosów jest naprawdę niesamowicie istotna, zwłaszcza, że po lecie przychodzi jesień, która także może nam namieszać we fryzurze. Jeśli chodzi o zabezpieczenie włosów przed wysokimi temperaturami oraz takimi właśnie wakacyjnymi warunkami atmosferycznymi, trzeba będzie się zaopatrzyć w odpowiednie szampony i odżywki. I tutaj, bardzo dobrym wyborem, zresztą być może adekwatnie do nadmorskich wakacji, będą kosmetyki do włosów z wyciągiem z bursztynu, znajdziemy je np. tutaj https://www.allecco.pl/filter/category,59,wlosy.

Dla kogo?

Szczególnie gdy mamy do czynienia z włosami, które często są poddawane fryzjerskim zabiegom albo są zniszczone w wyniku innych czynników, będzie to dobre rozwiązanie o charakterze odbudowującym. Poza wyciągiem z bursztynu w takich szamponach ważna jest obecność witamin, które odpowiadają za wzmacnianie oraz regenerowanie włosów. Tylko uwaga, nie jest tak, że wystarczy użyć takiego szamponu raz. Ważna jest regularność, którą będziemy musieli sobie sami pracować. Nie istnieją na rynku kosmetyki, które dają cudowne rezultaty już po jednym tylko użyciu. To raczej bajka, która na pewno nie będzie miała pokrycia w rzeczywistości.

Naprawdę pamiętajmy o tym, żeby urlop nad morzem nie był urlopem od dbania o włosy. Bo naprawdę, one potrzebują w tym czasie szczególnej troski i nie mogą zostać zapomniane, konsekwencje takiego urlopu bez przygotowania się do ochronienia włosów będą naprawdę dramatyczne, co zresztą będzie potem bardzo dotkliwie odczuwalne w okresie poza letnim sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *