Posted in manicure Publikacje

Manicure żelowy – jak go zrobić?

Manicure żelowy – jak go zrobić? Posted on Styczeń 12, 2017

manicure-przyklad

Kosmetologia w ostatnim czasie nie tylko zyskała ogromną popularność, ale część z zabiegów kosmetycznych przeniosło się do domów. Najwięcej z nich dotyczy dbania o paznokcie, czyli dokładniej mówiąc zabiegów manicure. Jeden z popularniejszych wariantów manicure, czyli żelowy nie tylko zyskuje popularność, ale jest efektywnym sposobem na atrakcyjne zdobienie paznokci. Podobnie jak inne rodzaje manicure, także żelowy można wykonać w domu, a odpowiednie przeprowadzenie zabiegu oraz usunięcie lakieru nie niszczy struktury paznokci.

Co jest potrzebne do zrobienia manicure żelowego?

Jak każdy zabieg na paznokciach, także manicure żelowy wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, aby całość wyszła profesjonalnie, estetycznie i nie zniszczyła paznokci. Do samodzielnego wykonania manicure żelowego potrzebne nam są takie przedmioty, jak lampa UV lub lampa LED do manicure, płyn do dezynfekcji, patyczki drewniane, preparat do zmiękczania skórek, primer, czyli baza pod żel, żel UV budujący oraz żel kolorowy, preparat odtłuszczający paznokcie, szklany pilniczek, blok polerski, pędzelek oraz szablony do paznokci. Lista jest dość długa, jednak wszystkie przedmioty są niezbędne.

Jak wykonać manicure żelowy?

Podstawą poprawnego wykonania manicure żelowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia do dalszych zabiegów. Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać jest usunięcie skórek. Do tego celu potrzebny jest wspomniany zmiękczacz do skórek, który je zmiękczy oraz patyczki służące do ich usunięcia.

Następnym krokiem będzie spiłowanie paznokci oraz ich płytki, aby była całkowicie gładka i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń. Po tym należy odtłuścić paznokcie odpowiednim preparatem, co zwiększy ostateczny wygląd robionego manicure. Jest to etap przygotowujący paznokcie do wykonania dalszych zabiegów.

Na tak przygotowaną płytkę nakładamy cienką, równomierną warstwę bazy, czyli primera i utwardzamy go za pomocą lampy UV. Po tak przygotowanych paznokciach należy zająć się przyszykowaniem szablonów, form, które nadadzą ostateczny kształt naszym paznokciom. Chodzi o to, aby uformować formy w taki sposób, w jaki mają wyglądać nasze paznokcie, a następnie przykleić je do naszych paznokci od spodu.

Na paznokcie z doczepioną formą należy zaaplikować warstwę żelu budującego i utwardzić go w lampie. Dla zadowalającego efektu warto jest nałożyć trzy takie warstwy. Tak przygotowaną podstawę paznokci należy dokładnie spiłować, aby otrzymać zamierzony efekt, a także zadbać o gładką powierzchnię stworzonej bazy.

Nie można zapomnieć o odklejeniu form, które nie będą już nam potrzebne. Wówczas następuje czas na nałożenie kolorowego żelu. Podobnie jak w przypadku budującej wersji żelu, również żel kolorowy nakładamy w dwóch lub trzech cienkich warstwach i każdą z nich utwardzamy za pomocą lampy UV. Końcowym etapem jest nałożenie cienkiej warstwy lakieru bazowego i utwardzenie go, jak w poprzednich czynnościach.

Manicure żelowy- dodatkowe informacje

Sam zabieg jest nieco pracochłonny, jednak aby efekt manicure był staranny i estetyczny, należy postawić na dokładność. Każdy etap malowania paznokci trzeba wykonywać dokładnie i precyzyjnie. Oczywiście na początku zajmie nam to więcej czasu, jednak warto postarać się o staranność, w zamian za końcowy efekt. Lakier UV warto aplikować cienkim pędzelkiem, dzięki czemu rozłożymy lakier równomiernie, nie będziemy mieć poczucia grubej warstwy na naszym paznokciu i przede wszystkim zapobiegniemy powstawaniu pęcherzyków powietrza.

Dokładność, o której mowa dotyczy również aplikacji żelu. Chodzi o to, aby nie nachodził on na skórki- wygląda to nieestetycznie. Nieudolne zdjęcie manicure żelowego może doprowadzić do zniszczenia płytki, dlatego w celu zdjęcia tego rodzaju manicure najlepiej udać się do kosmetyczki. Należy również obserwować reakcję naszego organizmu na żel oraz jego utwardzanie w lampie. W najgorszym przypadku można dostać uczulenie na którykolwiek ze składników manicure. Zaleca się również, aby w razie poczucia dyskomfortu podczas utwardzania opuszek palca trzymać jak najbliżej podłoża lampy.

Czy to metoda dobra dla osób początkujących?

Czytając instrukcję wykonania manicure żelowego można nieco się przerazić ilością czynności do wykonania. Rzeczywiście sam zabieg jest pracochłonny i wymaga od nas precyzji, jednak cała praca warta jest efektu. Podczas wykonywania manicure żelowego po raz pierwszy należy poświęcić więcej czasu na jego realizację, a z czasem nabierzemy wprawy w jego wykonywaniu. Manicure żelowy jest doskonałym sposobem na ładne, estetyczne paznokcie dla osób, którym z trudem przychodzi zapuszczenie paznokci. Dzięki spektakularnemu efektowi, manicure żelowy jest jednym z najczęściej wybieranych opcji na eleganckie zdobienie paznokci.

Polecamy: Lores – włoskie zakolanówki i rajstopy.