Posted in Pasja

Ludzie z pasja – czy jest jeszcze miejsce dla takich osób?

Ludzie z pasja – czy jest jeszcze miejsce dla takich osób? Posted on Sierpień 20, 2018Leave a comment

hobby

W czasach kiedy większość ludzi nie potrafi oderwać oczu od swojego telefonu lub od ekranu laptopa ciężko jest znaleźć kogoś kto się czymś naprawdę pasjonuje. Dla wielu osób nie istnieje nic poza życiem na portalach społecznościowych. Na bieżąco śledzą losy swoich znajomych i rodziny, i tylko wyprzedzają się dodawaniu komentarzy.

Jest to swojego rodzaju uzależnienie. Niestety coraz bardziej popularne w ostatnim czasie. Najgorsze jest to, ze dotyka już najmłodszych. Już dzieci w szkole podstawowej wrzucają swoje zdjęcia do sieci, śledzą fanpage, oglądają youtuberów. Od tak wczesnych lat poświęcają na to tyle czasu, ze nie maja go na rozwijanie a nawet poszukiwanie swoich pasji. A ich jedyna pasja jest śledzenie zainteresowań innych ludzi. Nie sprzyja to niestety rozwojowi kreatywności i bogactwa duchowego.

Czemu kiedyś ludzi z pasja było więcej?

guitar

Aby poświęcić się swojej pasji potrzeba dużo czasu, którego obecnie ludzie maja coraz mniej. Żyjemy w ogromnym pędzie, i nierzadko nie mamy czasu na odpoczynek, a co tu dopiero mówić o rozwoju i poświęceniu się pasji… W dawnych czasach ludzie nie mieli dostępu do wielu pochłaniaczy czasu jakim są obecnie komputery, telewizory. Teraz wiele ludzi po pracy często nie ma po prostu siły na nic innego i siada na kanapie z pilotem w ręku. Kiedyś tego nie było, dlatego był czas na znajdowanie sobie innych zajęć. Inna kwestia był fakt, ze w sklepach nie było tylu rzeczy co teraz, i często aby cos mieć trzeba było zrobić to samemu. I choć nie było takiego dostępu do narzędzi jak teraz, zawsze znalazło się jakieś rozwiązanie. I tak powstawały pasje, bo wiele osób właśnie podczas jakichś prac odkrywali swoje talenty.

Pasja sposobem na zarabianie pieniędzy?

klatka

Często pasje można przeobrazić w sposób na zarabianie pieniędzy. Są takie zawody, które są wykonywane z zamiłowaniem. Nie ma nic piękniejszego niż robienie w życiu tego co się naprawdę lubi.Jest wiele firm, które powstawały właśnie z zamiłowania do wykonywania danego zawodu. Np. rzemieślnicy z firmy Złota Linia są dowodem na to jak można czerpać radość z wykonywanej pracy. W tworzonej przez jej pracowników biżuterii widać, ze jest tworzona z pasja. Podobnie jest z innymi rzemiosłami jak np. rzeźbienie, szydełkowanie. Owszem na rynku można znaleźć produkty produkowane masowo w fabrykach, które łudząco przypominają ręczne wykonanie, jednak dla wprawionego oka różnica będzie widoczna. Przedmioty tworzone z pasja są dopracowane w każdym szczególe. Ich twórcy dbają o to aby niczego im nie brakowało, jakość była na najwyższym poziomie. Ich niepowtarzalność wpływa na zwiększenie wartości danych przedmiotów. Niestety wiele osób oczekuje niższych cen takich produktów, jednakże biorąc pod uwagę ilość czasu niezbędnego do wykonania wielu przedmiotów sprawia ze są one droższe. Jeśli jednak komuś zależy na posiadaniu czegoś unikatowego powinien się liczyć z większym wydatkiem. Niestety, ale ręcznie wykonane przedmioty będą zawsze droższe od tych produkowanych na większą skalę. Jednakże większości pasjonatów to nie przeszkadza, bo oni tworzą swoje przedmioty z zamiłowania i niezależnie od tego czy znajda kupca na swoje dzieła i tak będą je tworzyć.

Polecamy: https://czasnaherbate.net/15-slodkie-dodatki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *