Posted in manicure

Czy wyschnięty lakier nadaje się tylko do wyrzucenia?

Czy wyschnięty lakier nadaje się tylko do wyrzucenia? Posted on Listopad 16, 2017Leave a comment

rozowe-paznokcie

Większość kobiet zauważając powoli wysychający lakier do paznokci, decyduje się na wyrzucenie go do kosza. Przecież wydaje się, że nie ma innego wyjścia. Niektóre zaś są zdecydowanie bardziej oszczędne, a co za tym idzie, rozglądają się za sposobami, dzięki którym mogłyby jednak jeszcze wykorzystać ten produkt. Tylko na myśl nasuwa się pytanie – czy to w ogóle jest realne? Okazuje się, że tak.

Nawet suchy już lakier do paznokci można jeszcze wykorzystać, a właściwie to tchnąć w niego nowe życie. Nie jest to wcale trudne, a dzięki tej prostej czynności można zyskać niemalże nowy, a już na pewno odświeżony lakier, idealny do dalszego wykorzystywania wciąż w tym samym zakresie.

Decydując się na ten krok, należy posłużyć się acetonem. Na pół buteleczki lakieru trzeba zastosować 1/4 łyżeczki acetonu. Ilość jest wobec tego niewielka. Buteleczkę pozostaje już tylko zakręcić i dokładnie wymieszać. Wymieszany lakier powinno się odłożyć na 15 minut. Wówczas aceton powinien odpowiednio zadziałać. Jeżeli lakier będzie bardzo wysuszony, czas oczekiwania należy wydłużyć. Można też dodać odrobinę więcej acetonu, ale naprawdę odrobinę, ponieważ zbyt duża ilość tego środka może zwyczajnie w świecie zniszczyć lakier. Przed każdym kolejnym zastosowaniem lakieru należy dokładnie wstrząsnąć buteleczką. Dzięki temu odświeżony lakier powinien nanosić się na płytkę paznokci tak samo, jak pierwszego dnia, tuż po przyniesieniu ze sklepu.

evonails kolekcja queen

Wiele kobiet nie zaprząta sobie myśli wyschniętym lakierem do paznokci. Niektóre z nich od razu wyrzucają go do kosza. Jednak jeżeli jest go naprawdę dużo, a tym bardziej, gdy tak nagle okaże się, że koniecznie potrzebny w danym momencie lakier wysechł, warto zastosować daną metodę. Dzięki temu lakier uda się jeszcze uratować i ponownie wykorzystać. Nie musi przecież służyć przez długie miesiące. Wystarczy, że spełni swoją rolę tym jednym razem. Lepiej zrobić to w ten sposób, niż iść do sklepu po nowy lakier, co kosztuje i zajmuje dużo czasu.

Niektóre panie pytają, czy takie postępowanie w ogóle jest bezpieczne. Otóż na pewno sposób ten nie zaszkodzi. Aceton, tak czy inaczej jest przeznaczony do paznokci, więc spokojnie. Jedynie, jeżeli zbyt duża dawka znajdzie się w lakierze, produkt ten straci swoje właściwości i już nie będzie nadawał się do malowania paznokci. Dlatego trzeba uważać z ilością i lepiej co chwilę dolewać po odrobinie, niż od razu za dużo, bo wtedy faktycznie lakier będzie już tylko do wyrzucenia.

Odpowiadając na wątpliwości wielu kobiet, trzeba podkreślić, że aceton na pewno nie zaszkodzi paznokciom. Odrobina w lakierze nie wywoła negatywnego działania. Dzięki niemu lakier stanie się idealny do malowania paznokci, taki, jak tuż po pierwszym otwarciu buteleczki. Jego konsystencja będzie idealna. Lakier bez problemu pokryje płytkę paznokci, a co więcej, idealnie rozprowadzi się na całej ich powierzchni. Będzie równie trwały, jak nowy produkt. Tak naprawdę nikt nie zorientuje się, że jest to wciąż stary i tylko odświeżony lakier.

Polecane produkty konesera znajdziesz na https://www.albertfresh.pl/dla-konesera.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *