Posted in dłonie i paznokcie manicure

Jak dbać o skórki?

Jak dbać o skórki? Posted on Październik 19, 2017Leave a comment

dlonie-naskorek

Piękny manicure to nie tylko starannie pomalowane paznokcie. Aby nasze dłonie wyglądały na piękne i zadbane, konieczna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry wokół nich.

Odsuwanie i usuwanie

Skóra na wale paznokciowym, wokół płytki paznokcia ma za zadanie chronić go i zabezpieczać przed urazami. Dlatego też ten obszar ma tendencje to rogowacenia i narastania. Na samej płytce paznokcia pojawiają się też skórne błonki, mające na celu zabezpieczenie przed urazami najdelikatniejszej części paznokcia – czyli macierzy. Jednakże aby nasz manicure był perfekcyjny, skóra wokół palców powinna być gładka i miękka, a delikatne błonki z paznokci powinny być usunięte całkowicie. W tym celu należy skórki zmiękczać, odsuwać i usuwać. Aby zmiękczyć skórę, wystarczy wymoczyć paznokcie w ciepłej wodzie. Można w tym celu zrobić specjalny zabieg na dłonie lub po porostu wykorzystać okazję ciepłej kąpieli.

żel uv do paznokci - sprawdź na evonails.plMiękkie skórki można delikatnie odsunąć z paznokci za pomocą drewnianego patyczka lub metalowego kopytka. W ten sposób odsuniemy z paznokci nawet najmniejsze błonki. Jeśli jest taka potrzeba, odstające po odsuwaniu fragmenty skorek można delikatnie usunąć cążkami. Taki zabieg jednaj, jeśli jest zbyt często powtarzany, może powodować wzmożone narastanie zrogowaciałej skóry. Używajmy zatem ciążek z rozwagą. Jeśli nie chcemy stosować kąpieli wodnej, możemy zastosować preparaty chemiczne do zmiękczania i rozpuszczania skórek. Najlepsze kosmetyki tego typu tak dobrze rozpuszczają zrogowaciałą skórę, że nie ma już potrzeby używania ciążek.

Metodą na usuwanie skórek „na sucho” jest opracowanie skórek frezarką i specjalnie dopasowanym frezem. To metoda dla zaawansowanych manikiurzystek, wymagająca nieco wprawy i precyzji, jedna przy umiejętnym stosowaniu całkowicie bezpieczna. Za pomocą dobranego frezu skórki ściera się jak peelingiem, odsłaniając idealne paznokcie bez uciążliwych zadziorków. Najczęściej do opracowania skórek używa się frezów diamentowych i kamiennych, w kształcie stożka i kulki.

Właściwa pielęgnacja

Między poszczególnymi zabiegami manicure, skórki należy właściwie pielęgnować. Trzeba przyłożyć do tego szczególną wagę, aby właściwie nawilżać i natłuszczać skórki, aby nienaganny efekt manicure utrzymał się jak najdłużej. W tym celu trzeba pamiętać o ochronie skóry przed wysuszającymi i drażniącymi czynnikami – do prac domowych używać rękawiczek ochronnych i unikać długiego moczenia dłoni w wodzie. Skórę dłoni należy regularnie (kilka razy dziennie) natłuszczać pielęgnacyjnym kremem a w skórki wmasowywać pielęgnujące olejki. Oprócz dedykowanych odzywek, można robić wcierki z oleju rycynowego oraz kapsułek z witamina A+E. Natłuszczą one i uelastycznią skórki, sprawiając, że nie będą się na nich tworzyły nieestetyczne, bolesne zadziorki. Co jakiś czas warto też fundować całym dłoniom odżywczą kąpiel w podgrzanej oliwie z oliwek. To wzmocni i odżywi zarówno skórki, jak i paznokcie i skórę dłoni. Pamiętajmy, że kluczem do pięknych dłoni nie jest drogi manicure, ale przede wszystkim systematyczność.

Sprawdź także: https://drwinczakiewicz.pl/zaawansowane-technologie-high-tech/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *